top of page
2022 Sep 14

חוף האקוודוקט, קיסריה

מוזמנות ומוזמנים ליום פתוח

Untitled design (16).png

פעימה
אקו-קונטקט

תכנית מפגשים שנתית ללימודי תנועה,
קונטקט, קיימות ואקולוגיה בטבע

החל מ-20/10/2022  עד- 15/6/2023

השנה נפתחת תכנית סופר-דופר שנתית מרגשת ומיוחדת המתייחסת לחיבור הראשוני בין הגוף, תנועתו וטבעו. התכנית - 'פאימה אקו-קונטקט' משלבת קשר וידע ממגוון רחב של עולמות מרתקים על ידי אירוח מדריכים אורחים המאסטרים בתחומם. מדובר בשיתוף פעולה בין עלמה מריה סימון לביני והוא מופיע בצורת יציאה של כיומיים/לילה אחד כל 4-6 שבועות. אי אפשר לתאר כמה מיוחד זה הולך להיות!

הפרקטיקה שנתרגל בפעימה היא תנועה סומאטית, בקשר לאחר ולסביבה.

התרגול שלנו נובע מעולם האימפרוביזציה בתנועה והקונקט, בחוץ ועם הטבע. בתוך התרגול נשזרים עקרונות מעולם התוכן של קיימות וגישת הפרמקלצ'ר, המעשיים את הידע והחוויה התנועתית בתוך עולם היחסים.

אין רצפים תנועתיים שצריך ללמוד או לבצע, אנו חיים בתוך מרחב משחק-אילתור, תקשורת וגילוי.

התנועות עצמן נובעות מתוך המפגש בחומר, בעזרת השפה של קונטקט אימפרוביזציה:

הישענות, גילגול, הרפיה, הזדקפות וצמיחה, זרימה, מוביל מובל, היענות, דפוסי תנועה התפתחותית, התכלות והתחדשות, שמירה על נקודת המגע, תנועה מתוך מחויבות, דחיפה ומשיכה, השתרשות, הסתלסלות, תנועה מתוך קשרי כיוונים-מעלה מטה -אלכסונים -תנועה. אופקית.

 

תנועה מתוך שפת הניגודים המשלים:

האור-צל-אור. קור חום ,לח-יבש ,חם-קר תנועה מתוך פעולה פיזית כמו נפילה, חיבוק, התקרקעות.

הנע ופחות באיך זה יתקבל או נראה מבחוץ או עקרונות פרפורמטיביים. הכל יקרה בהקשר לחיות וחיים ותהליכי החיים של הטבע, כפי שהם משתוקפים לנו ומשמעותיים עבורנו.

קצת  עלינו

לוח זמנים לדוגמא

עלמה מריה סימון 

כוריאוגרפית, רקדנית ומורה לתנועה החל מ-2013. מורה לרקדנים, לשחקנים ומוזיקאים, (האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ״הסטודיו״ הכשרה מקצועית לשחקנים, חיפה). מנהלת אמנותית וכוריאוגרפית אנסמבל "ברבור" לא.נשים עם צרכים מיוחדים בכפר תקווה, יוצרת פעילה, הופיעה עם יצירותיה בארץ ובעולם. מנהלת ומורה בתכנית השנתית ״נענע-תנועה מהפנים אל החוץ״. בעלת תואר שני (M.A) באקדמיה למחול ומוסיקה בירושלים. דוקטורנטית באוניברסיטת בר-אילן וחוקרת את החיבורים בין גוף, חברה וטכנולוגיה. תמיד בשאיפה ליצור חיבורים רעיוניים ומעשיים על בסיס מה שמשותף לכולנו: ביטוי ייחודי, גוף, תנועה, אדמה. 

עילי אלפרוביץ

רקדן מנחה ויוצר בתחום האימפרוביזציה והקונטקט. מתמחה בעבודה עם הטבע. מוביל מסעות של קונטקט ותנועה עם הטבע מ2010 . חי את החיבורים של הטבע בגוף ובתנועה ואת הקשר האנושי הפורח בסביבה אמנותית מעצימה ומשתפת. מפתח הקונטקט בתוך המים. הוביל תוכניות סמסטריאליות לאימפרו וקונטקט בסטודיו תנע ובפרדס חנה . מייסד הג'אם בתנע. מייסד אנסמבל 'תופעת טבע' לפרפורמנס בחוץ. רקד בקבוצת ממה .מופיע בסולו בשלל מסגרות א-פורמאליות. בשנתיים האחרונות מנחה שותף בסופ''שים 'פלא'. מרכז התוכנית השנתית לקונטקט 'אדוות' ביער מאכל.

*שעות ההתכנסות והפיזור ישתנו
בהתאם לשעון קיץ/ חורף.
בין  11:00- 12:00 התכנסות, בחמישי.

ב-14:00-16:00  פיזור  בשישי.

 

לו''ז טנטטיבי (לסתיו)
חמישי

11:00 התכנסות, תה/ קפה.

12:00-14:00 סשן הגעה ראשון.

הפסקת נישנוש צהריים

15:00-19:00 פעילות שקיעה / אחה''צ ארוכה (עם או בלי הפסקה).

א.ערב.

פעילות לילה קצרה/ ג'אם.
22:00 לילה טוב.

 

שישי

7:00-8:30 פעילות בוקר / זריחת הגוף.

נישנוש בוקר קל + תה קפה

9:30-12:30  פעילות ליבה.

א.צהריים.

13:30 פעילות סיכום

15:00 פיזור

bottom of page